Concordia Ubezpieczenia - oferta dla rolników

 

AgroForum 2016 już za nami

1 kwietnia 2016 r., Concordia Ubezpieczenia, wspólnie z partnerami – firmą Horsch oraz Lehmann Agrotechnika, zorganizowała pierwsze w Polsce AgroForum 2016. Moderatorem wydarzenia był Karol Bujoczek, Redaktor Naczelny „Top Agrar Polska” – miesięcznika, który objął patronat medialny nad tym wydarzeniem. Podczas AgroForum uczestnicy dowiedzieli się m.in. jak prawdopodobnie będzie wyglądało rolnictwo za 10 lat, na które elementy warto zwrócić uwagę przy zawieraniu umowy ubezpieczenia, jakie maszyny w gospodarstwie i w jakim zakresie warto ubezpieczać. 

Przedstawiciele Concordii w szczegółach zaprezentowali najnowsze rozwiązania w ubezpieczeniach sprzętu rolniczego oraz tajniki likwidacji szkód. Andrzej Janc, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Rolnych Concordii Ubezpieczenia, przekonywał: Nasz produkt Agro Casco jest innowacyjny przede wszystkim ze względu na zakres odpowiedzialności, dopasowanej do indywidualnych potrzeb rolnika, jak również realnych zdarzeń z udziałem maszyn rolniczych. Nowością jest m.in. możliwość wynajęcia przez rolnika maszyny zastępczej, na okres do 7 dni, w sytuacji gdy jego sprzęt uległ uszkodzeniu, a także - odpowiedzialność za szkody powstałe w przewożonych ładunkach.

Concordia Ubezpieczenia rocznie ubezpiecza średnio 150 tys. maszyn rolniczych, z których około 5 proc. ulega uszkodzeniu.Piotr Adamczyk, Dyrektor Biura Likwidacji Szkód Concordii Ubezpieczenia, zaprezentował prawdziwe zdarzenia, pochodzące z teczek szkodowych Towarzystwa.
– W ostatnim czasie obserwujemy zwiększone zainteresowanie ubezpieczeniem Agro Casco. Wiąże się to zapewne z rosnącą dynamiką szkód z udziałem maszyn rolniczych. W 2015 roku zlikwidowaliśmy 3,2 tys. tego rodzaju szkód, za które wypłaciliśmy 34,8 mln zł odszkodowań. I dodał – Znając dobrze specyfikę rolnictwa, w 2014 r., jeszcze przed sezonem żniwnym, podpisaliśmy umowy z punktami serwisowymi, aby umożliwić rolnikom szybką, pewną i sprawną naprawę uszkodzonych maszyn. Obecnie takie umowy mamy już zawarte z ponad 200 punktami serwisowymi w całej Polsce.

Ważnym punktem AgroForum było spotkanie z założycielem firmy Horsch – Michaelem Horschem, który opowiedział o wyzwaniach nowoczesnego rolnictwa oraz przedstawił jego wizję za 10 lat. „Rolnictwo ma przyszłość, dlatego warto dla niego pracować i tworzyć. Za 500 tygodni czeka nas ogromna rewolucja technologiczna, która nastąpi z całą pewnością. Świat cyfrowy dokona przełomowych zmian, również w rolnictwie.” 

Na zakończenie odbył się pokaz najnowszych maszyn rolniczych dystrybuowanych przez firmę Lehmann Agrotechnika. 

Zachęcamy do obejrzenia relacji:

 

video: 
Źródło: Rolniczy Portal Filmowy


Zobacz także

Reklama
Reklama
Reklama