Finał konkursu „Młody Agro-Przedsiębiorca”

Trzy podmioty związane z sektorem agro (Concordia Ubezpieczenia, Banki Spółdzielcze SGB i Fundacja Wsparcia Rolnika POLSKA ZIEMIA) połączyły siły i zorganizowały konkurs „Młody Agro-Przedsiębiorca”. Projekt skierowany do słuchaczy szkół rolniczych w całej Polsce, trwał od września do grudnia br. Organizatorzy podkreślają – poziom zgłoszonych prac przeszedł najśmielsze oczekiwania.

– Poprzez ten konkurs chcieliśmy zwrócić uwagę na perspektywy i potencjał tkwiący w rolnictwie. Młodzi ludzie, którzy tak licznie i profesjonalnie zaangażowali się w nasz „przedsiębiorczy” projekt, stanowią dowód tego twierdzenia. Polska wieś to atrakcyjne miejsce nie tylko do mieszkania, ale również rozwojowej i godnej pracy – wyjaśnił Jacek Smolarek, Prezes Concordii Ubezpieczenia. Robert Tórz p.o. Dyrektora Departamentu Produktów Bankowych i Procedur z SGB podkreślił, że istotnym aspektem dla Banków Spółdzielczych SGB jest propagowanie wśród młodzieży z terenów wiejskich aktywnego i przedsiębiorczego podejścia do prowadzenia własnego agrobiznesu. – Uczestnicy projektu, którzy wcielili się w role właścicieli gospodarstw rolnych, często podkreślali, że jesteśmy dla nich partnerem, który nie tylko zajmuje się obsługą finansów, ale również podpowiada im rozwiązania ułatwiające rozwijanie działalności rolniczej. Naturalnie bardzo nas to cieszy.

Tematem konkursu było „Nowoczesne gospodarstwo rolne”. Słuchacze szkół rolniczych, w 6-osobowych zespołach, mieli za zadanie przygotować multimedialną prezentację na powyższy temat. Każdy zespół pracował pod okiem nauczyciela – koordynatora. Projektowane gospodarstwo musiało spełniać kryteria dochodowości, innowacyjności i bezpieczeństwa. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Minister Edukacji Narodowej, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR), Agencja Nieruchomości Rolnych (ANR) oraz Agencja Rynku Rolnego (ARR).

– Pragnęliśmy aby młodzi ludzie przekazali swoje uwagi i pomysły, które sprawią, że kolejne pokolenia mieszkańców obszarów wiejskich zaczną upatrywać szanse na godne życie właśnie w gospodarce rolnej. Cel został osiągnięty – powiedziała Elżbieta Górnik, Wiceprezes Zarządu Fundacji Wsparcia Rolnika POLSKA ZIEMIA.

Komisja konkursowa oceniała przedsiębiorcze myślenie oraz umiejętność zastosowania instrumentów wsparcia finansowego do zdynamizowania działalności. Wyróżnione zostały prace, których autorzy przewidzieli i możliwie zminimalizowali ryzyka związane z prowadzeniem gospodarstwa rolnego.

Laureaci konkursu „Młody Agro-Przedsiębiorca” to:

1 miejsce ZSCKR w Widzewie

2 miejsce ZSCKR w Powierciu

3 miejsce ZSR w Namysłowie

Wyróżnienia trafiły do:

ZSCKR w Brzostowie

ZSCKR w Rudce

ZSCKR w Henrykowie

ZSCKR w Brześciu

ZSCKR w Lututowie

Źródło informacji: Concordia UbezpieczeniaZobacz także

Krukowiak Zaczepiany Krukowiak Apollo

Opryskiwacz dopasowany dla średnich gospodarstw.

Krukowiak Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych Sp. z o.o.
więcej >>
TeeJet Nawigator Matrix 430

TeeJet na wystawie Polagra-Premiery 2016

TeeJet Poland
więcej >>