NOWOŚĆ: szczegółowo o 7-otworowych dyszach do opryskiwaczy polowych

Rozpylacze o siedmiu otworach skierowanych poziomo w kierunku przeciwnym do jazdy opryskiwaczy są poszukiwanym rozwiązaniem do aplikacji nawozów płynnych w zbożach w fazie krzewienia - a przede wszystkim podczas strzelania w źdźbło. Prawie poziomy kierunek wypływu strumieni oraz skrajnie grube krople sprzyjają ześlizgiwaniu się ich z rośliny. W rezultacie pozostaje minimalny ślad cieczy na roślinie - a ryzyko wystąpienia poparzenia liści jest zredukowane do minimum. Inne rozwiązania aplikacji RSM w postaci dysz wachlarzowych - uderzeniowych w fazie strzelania w źdźbło nie są tak bezpieczne, ze względu na występowanie dość licznej frakcji drobnych kropli osadzających się na roślinach. Szczególnie wrażliwy na poparzenia jest rzepak i buraki, do których do aplikacji RSM powinno wybierać się dysze pozostawiające najmniej śladów. Poszczególne wielkości rozpylaczy są wyposażone w specjalną kryzę z tłumieniem strugi, do której zaprojektowano 7 otworów wylotowych o średnicach zapewniających uzyskanie odpowiedniego zasięgu i ekstremalnie grubych kropli w całym zakresie ciśnienia. Kompaktowe wykonanie dyszy z kołpakiem w systemie TeeJet pozwala na wygodny montaż do wszystkich opryskiwaczy z korpusami TeeJet lub innych firm kompatybilnych z systemem TeeJet'a. Rozpylacze do systemu Hardi wymagają zastosowania redukcji dostępnej w ofercie TeeJet'a (w załączeniu). Do starego systemu korpusów z szybko złączem typu RAU występującego w wielu krajowych opryskiwaczach możemy zaproponować krajowej produkcji redukcję. W niektórych typach belek opryskiwaczy występuje potrzeba zastosowania przedłużacza nr 50854-NYB dla ominięcia elementów konstrukcji belki, które mogą występować na drodze strumieni.

Charakterystyka dyszy TeeJet SJ-7

- Tworzą siedem identycznych strumieni płynu o równej prędkości i natężeniu wypływu i zawsze skrajnie grubej kropli.

- Doskonała równomierność poprzeczna oprysku.

- Zdejmowana kryza dozująca ułatwiająca czyszczenie.

- Oferowana w wielu rozmiarach zapewniających szeroki zakres dawkowania.

- Kodowanie kolorami w systemie VisiFlo® ułatwia określenie natężenia wypływu.

- Wszystkie elementy konstrukcyjne z żywicy acetalowej zapewniają wysoką odporność na korodujące działanie środków chemicznych.

- Zalecane ciśnienie robocze: 1,5–4 bary .

Typowe zastosowanie Przeznaczone do aplikacji nawozów płynnych typu RSM w zbożach w fazie krzewienia i strzelania w źdźbło oraz do aplikacji nawozów płynnych typu RSM w zbożach w fazie kłoszenia z przedłużaczem rurowym TeeJet.

video: 
Filmy rolnicze


Kontakt:

TeeJet Poland
Dąbrowa ul. Innowatorów 8  
62-070 Dopiewo
tel. 61 843 02 80
tel. 505 040 894
fax 61 843 40 41
e-mail: info.poland@teejet.com
teejet.com

Producent

TeeJet Poland

Zobacz także