Opryskiwacz zaczepiany Kuhn Lexis podczas AgroTech Kielce

Opryskiwacz KUHN, stworzony na potrzeby gospodarstw z produkcją roślinną i mieszaną. Wyposażony w zbiornik o pojemności 2400 l lub 3000 l oraz belki polowe od 18 m do 28 m, spełnia wymagania każdego użytkownika.   

Wykonanie oprysku w odpowiednim czasie za pomocą wydajnej maszyny ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia maksymalnej skuteczności zabiegu. Szybka interwencja za pomocą prostego w obsłudze i niezawodnego opryskiwacza jest gwarancją bezpieczeństwa i wydajności. Zoptymalizowana konfiguracja opryskiwacza LEXIS pozwala spełnić te oczekiwania. 
Nigdy nie idź na kompromis jeśli chodzi o komfort obsługi: prosta obsługa zaczepianego opryskiwacza LEXIS zapewnia maksymalną wydajność pracy. Oszczędzaj czas z opryskiwaczem LEXIS. Dzięki bezproblemowemu przygotowaniu opryskiwacza do pracy, sterownikom elektronicznym i wygodnej obsłudze serwisowej, wykonanie każdego zabiegu jest proste! 
Ze względu na bardzo ograniczoną liczbę zaworów opryskiwacz LEXIS wymaga do 50% mniej czynności obsługowych niz inne opryskiwacze.   

Stabilny i zwrotny opryskiwacz

W opryskiwaczu LEXIS odległość od zaczepu do osi wynosi 4 m, a jego wysokość 3 m (z belką 21 m), co czyni go bardzo kompaktową maszyną. 
Mniejsza długość opryskiwacza pozwala na wykonywanie ciasnych manewrów na końcu pola i zapewnia dokładniejsze podążanie za kołami ciągnika. W rezultacie jakość oprysku jest lepsza, a uszkodzenia upraw ograniczone. Mała odległość pomiędzy zaczepem a osią opryskiwacza ułatwia manewrowanie. System ułatwia wjeżdżanie na pole oraz wycofywanie w narożnikach. 

Kształt zbiornika został tak zaprojektowany, aby belka polowa mogła schować się po złożeniu w obrys maszyny i ograniczyć wysokość transportową. Nowe belki polowe MTA2 lub MEA2 są schowane w obrysie maszyny i nie kolidują z kabiną ciągnika. Mała wysokość opryskiwacza LEXIS zapewnia mu dużą stabilność na drodze. Przemieszczaj się po drogach i wjeżdżaj na pola w bezpieczny sposób. 

Kompaktowa konstrukcja pozwala na sprawne poruszanie się po drogach i łatwe przechowywanie opryskiwacza.  Belki polowe są wykonane z aluminium o trzykrotnie mniejszej gęstości od stali, dzięki czemu są lekkie i zbudowane tak, aby mogły chronić elementy opryskiwacza. Lekkie belki polowe dostosowują się wraz z opryskiwaczem do ukształtowania terenu, nawet na grząskim podłożu. 
Aluminiowe belki są wyjątkowo trwałe. Całkowicie odporne na korozję i agresywne działanie środków chemicznych, aluminiowe belki polowe nie wymagają szczególnej ochrony, znacznie ułatwiają konserwację opryskiwacza i zapewniają maszynie długą żywotność.

 Kontakt:

Kuhn Maszyny Rolnicze Sp. z o.o.
Jelonek k/ Poznania  ul.Orzechowa 1
62-002 Suchy Las 
tel. 61 812 52 35
fax 61 811 70 10
www.kuhn.com.pl

Producent

Kuhn Maszyny Rolnicze Sp. z o.o.

Zobacz także