Złoty Medal AGROTECH Kielce 2016 dla Herkulesa

Opryskiwacz Herkules 4000/24/ALU został wyróżniony przez komisję konkursową Złotym Medalem targów AGROTECH Kielce, które odbyły się w dniach 18-20 marca br.

Darmowy hosting iv.pl

Prezentowany na targach opryskiwacz zyskał uznanie komisji za „korzystny stosunek ceny do jakości i funkcjonalności”. Cieszy nas fakt, że właśnie ten atut Herkulesa został zauważony przez członków komisji, tworząc drugą generację Herkulesa zależało nam na stworzeniu maszyny o wysokiej jakości oraz funkcjonalności na poziomie maszyn oferowanych przez zachodnie koncerny za znacznie wyższą cenę.

Zgłoszony do konkursu model to Herkules 4000/24/ALU. Jest to opryskiwacz o pojemności 4000 litrów, wyposażony w aluminiową belkę polową niezależnie sterowaną o szerokości 24 metrów. Belka ma możliwość składania oddzielnie lewej i prawej strony, z możliwością złożenia ¼ belki, co pozwala w wygodny sposób omijać słupy i inne przeszkody obecne na opryskiwanym polu. 

Darmowy hosting iv.pl

Opryskiwacz standardowo wyposażony jest w:
- napęd hydrauliczny 4x4 z automatycznym systemem zapobiegającym uślizgowi kół
- silnik IVECO o mocy 225 KM turbodoładowany
- skrętne obie osie (z możliwością poruszania się po śladach lub „psim chodem”)
- automatyczną regulację rozstawu kół z kabiny
- komfortową kabinę z klimatyzacją, filtrem węglowym, radiem CD oraz regulowanym siedziskiem kierowcy
- hydraulicznie opuszczany do pozycji roboczej rozwadniacz boczny
- komputer sterujący BRAVO 400S z GPS
- wielopozycyjne głowice rozpylaczy
- joystick sterujący hydrauliką opryskiwacza
- rozgarniacze łanu ograniczający wygniatanie

Darmowy hosting iv.pl

Opryskiwacze Herkules gwarantują operatorowi wysoki komfort i bezpieczeństwo pracy. W trakcie wykonywania zabiegów operator jest odizolowany od niekorzystnych czynników dzięki szczelnej i klimatyzowanej kabinie wyposażonej w filtr węglowy. Kabina jest przestronna i niemal całkowicie przeszklona, co daje operatorowi duże pole widzenia. Dzięki hydraulicznie opuszczanej drabince operator wsiadając nie dotyka elementów, które mogły mieć kontakt z chemią przeniesioną z opryskanych maszyn. Tę samą zaletę ma hydraulicznie opuszczany rozwadniacz boczny, który w pozycji transportowej podniesiony jest ponad zasięg roślin, dodatkowo osłonięty jest specjalną osłoną przed chemikaliami, które mogłyby spłynąć z belki polowej po jej złożeniu. Podobna osłona ochrania pompę i zestaw zaworów i filtrów, więc narażenie operatora na kontakt z cieczą roboczą jest minimalne. 

Darmowy hosting iv.pl

Na życzenie klienta mogą być montowane kamery ułatwiające obserwację pola za maszyną oraz myjka zewnętrzna pozwalająca na wstępne umycie opryskiwacza na polu. Zastosowane w opryskiwaczu najnowocześniejsze rozwiązania pozwalają istotnie zmniejszyć negatywny wpływ maszyny na środowisko.

Są to m. in.:
- komputerowe sterowanie dawką (w tym sterowanie w oparciu o sygnał GPS) pozwalające utrzymać stałą zadaną dawkę cieczy roboczej na hektar, a w przypadku wspomagania zabiegów sygnałem GPS zredukowanie do minimum pojawiania się tzw. nałożeń i omijaków, przez co redukuje się ilość stosowanej cieczy
- rozwadniacz boczny umożliwiający bezpieczne zadanie środka chemicznego przy mniejszym ryzyku rozlania środka; ponadto rozwadniacz wyposażony jest w płuczkę opakowań, dzięki czemu do utylizacji trafiają opakowania wolne od środka chemicznego
- nowoczesne rozpylacze, w tym rozpylacze eżektorowe redukujące znoszenie cieczy roboczej
- głowice wielopozycyjne z zaworami przeciwkroplowymi.

Źródło informacji: KFMR KrukowiakKontakt:

Krukowiak Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych Sp. z o.o.
ul. Kolejowa 54
87-880 Brześć Kujawski
tel. 54 252 10 27
fax. 54 252 10 54
e-mail: poczta@krukowiak.com.pl
krukowiak.com.pl

Producent

Krukowiak Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych Sp. z o.o.

Zobacz także

Reklama
Reklama
Reklama